Expoziția „Daydreaming” cuprinde lucrări îndepărtate de realitate. Personajele își creează propriul cadru specific visării.
Reveria prezentă în lucrări deconectează privitorul de la lumea cotidiană, conducându-l la meditație și la analizarea stărilor interioare. Atât scena cât și personajele se află într-o lume fantastică. Culorile sunt amestecate, contururile se îmbină pentru a genera o imagine neclară pentru privitor. Cheia de decriptare o are doar persoana descrisă prin culoare.
Fiind înconjurați de lucrări observam ca am fost transpuși pe un târâm necunoscut.
Noutatea imaginilor are la bază realitatea observată, dar primește o notă de mister prin alterarea obiectualității. Găsim un amestec de real, ireal, vis și amintiri. Culorile folosite au capacitatea de a accentua discrepanta dintre lumea trăită și cea imaginată.
Desenele folosesc straturi aburinde pentru sugerarea fragmentelor suprapuse, marcând diferența dintre personajul creionat clar și lumea interioară a sa evaporându-se in cadru.